INFORMACJA

Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał mieszkańcom gminy Lelis produkty żywnościowe (makarony, pasztety, konserwy) otrzymane w ramach decyzji Prezesa Rady w sprawie udostępnienia rezerw strategicznych w związku z epidemią COVID 19 dostarczone przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Pracownicy OPS w Lelisie zakwalifikowali 28 rodzin do odbioru żywności w pierwszej kolejności podopiecznych stale korzystających z pomocy społecznej !!!

INFORMACJA

Lato, to okres wzmożonej aktywności komarów, które mogą skutecznie uprzykrzyć przebywanie na świeżym powietrzu w ciepłe wieczory.
W związku z dużą uciążliwością tych owadów Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie wraz z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża wspomógł mieszkańców Naszej gminy, przekazując środki ochrony przed komarami i kleszczami. W pierwszej kolejności trafiły one do rodzin wielodzietnych korzystających z pomocy społecznej Naszego ośrodka.
Życzymy miłego wiosenno-letniego wypoczynku na świeżym powietrzu.

POMOC

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LELISIE ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O PRZEKAZANIE MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH NA ODBUDOWĘ DOMU DLA POGORZELCÓW Z OBIERWI.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie, ul. Szkolna 37, nr Tel. 29 761 19 95 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PONADTO PRZYPOMINAMY, ŻE TRWA ZBIÓRKA ŚRODKÓW FINANSOWYCH, KTÓRE MOŻNA PRZEKAZAĆ NA KONTO BANKOWE

45 8769 0002 0710 0736 2000 0060  Spółdzielczy Bank Rozwoju Oddział Ostrołęka z dopiskiem: „Pomoc pogorzelcom z Obierwi”

Zbiórka trwać będzie do 31 grudnia 2021 roku.

Za wszelką pomoc udzieloną pogorzelcom z całego serca z góry serdecznie DZIĘKUJEMY!
JA, TY... MY ! RAZEM MOŻEMY   P O M Ó C !

SUPERMOCE

Na zaproszenie Caritas Diecezji Łomżyńskiej Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie wytypował 53 rodziny do udziału w warsztatach edukacyjnych w ramach działań towarzyszących Programowi Operacyjnemu Pomocy Żywnościowej 2014-2020 organizowanych pod hasłem „ Supermoce-złodzieje zdrowia”. Warsztaty odbyły się na przełomie marca i kwietnia 2021r. Obejmowały bloki tematyczne i przeprowadzone były w formie zdalnej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej, dotyczyły:

* Warsztatów dietetycznych - „Drużyna witaminy – kontra słodycze i stres”.
* Warsztatów kulinarnych – „Superbohaterowie z ulicy Borówkowej – kontra fastfoody na szybko”.
* Warsztatów przeciwdziałania marnowaniu żywności „Liga Profesora Jot – kontra zły nawyk w codzienności”.