Lubisz pomagać innym?
Chcesz wesprzeć rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji?
To ogłoszenie jest dla Ciebie !!!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie poszukuje RODZIN WSPIERAJĄCYCH. Rola rodziny wspierającej polega na wspieraniu rodziny przeżywającej trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczej nad swoimi dziećmi.

Rodzina wspierająca, przy współpracy asystenta rodziny, pomaga rodzinie przeżywającej trudności w:

  • opiece i wychowaniu dziecka,
  • prowadzeniu gospodarstwa domowego,
  • kształtowaniu i wypełnianiu podstawowych ról społecznych.

Zadaniem rodziny wspierającej nie jest wyręczanie, lecz aktywna pomoc w przezwyciężaniu trudności. Dotyczyć one mogą: wskazówek dotyczących sprawowania opieki i wychowania dzieci, kształtowania i wypełniania podstawowych ról społecznych, organizacji czasu rodziny, pomocy w nauce, racjonalnego prowadzenia budżetu domowego oraz prowadzenia gospodarstwa domowego.

Rodzina wspierająca nie otrzymuje wynagrodzenia z tytułu pełnienia tej funkcji, ale może otrzymywać zwrot niektórych kosztów związanych z udzielaniem wsparcia.
Funkcjonowanie rodzin wspierających reguluje art. 29-31 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r.
O wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. 2011 nr 149 poz. 887).

Rodziny chętne do udziału w programie proszone są o zgłoszenie swojej gotowości osobiście do Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie, ul. Szkolna 37 lub telefonicznie /29/ 761-19-98 lub 578 303 503 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:45 do 15:30 lub drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.