Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie planuje przystąpić do realizacji Programów „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2022 „Opieka Wytchnieniowa” - edycja 2022 które finansowane są ze środków Funduszu Solidarnościowego

Osoby zainteresowane, które chciałyby skorzystać z programów proszone są o kontakt z Panią Iwoną Nasiadka pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie

Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są w terminie do 21.10.2021 r.  pod numerem telefonu (29) 761 19 94 w godz. od 8:00 do 15:30, lub poprzez kontakt e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia osób zainteresowanych tą formą wsparcia umożliwi nam właściwe oszacowanie potrzeb wśród mieszkańców Gminy Lelis i złożenie odpowiedniego wniosku.

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2022 skierowany jest do osób niepełnosprawnych w celu wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym:

  1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  2. osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności: o stopniu znacznym lub o stopniu umiarkowanym, lub traktowane na równi do wymienionych zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573).

Program „Opieka Wytchnieniowa” - edycja 2022 skierowany jest do opiekunów osób niepełnosprawnych sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności;
  2. osobami z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym.