Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie informuje, że przy współpracy Caritas Diecezji Łomżyńskiej uczestniczy w akcjach charytatywnych w ramach „Świąt Bożego Narodzenia 2020”. Jedną z tych akcji jest Tytka Charytatywna. Jest to akcja zbierania żywności dla osób potrzebujących. Polega na wypełnieniu tytki (torby) artykułami spożywczymi lub środkami czyszczącymi. Wypełnione tytki zostaną przekazane osobom w formie paczek świątecznych zamieszkujących na terenie gminy Lelis.

Tytka charytatywna jest jedną z 3 akcji, które prowadzi Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Pozostałe akcje to:

koperta życia Caritas polegająca na rozpowszechnieniu kopert życia wśród seniorów, osób samotnych i chorych.

Posiadacz koperty życia przechowuje ją w lodówce jako miejscu umownym dla całej akcji. Koperta życia to formularz z krótkim opisem choroby, listą zażywanych leków, danymi chorego oraz kontaktem do lekarza prowadzącego. Taka koperta to najważniejsze i podstawowe dane zgromadzone w jednym miejscu, które mogą być pomocne dla osób ratujących życie np. ratowników karetek pogotowia i są źródłem wiedzy w sytuacjach nagłych ratujących życie.

wigilia caritas z Selgrosem. Dzięki wsparciu firmy Selgros możliwe będzie przekazanie paczek z żywnością dla osób bezdomnych lub samotnych, które OPS Lelis otrzyma z Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Prosimy mieszkańców o zgłaszanie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie osób samotnych z terenu Gminy Lelis, którym otrzymana paczka w ramach akcji będzie miłym akcentem i wsparciem w godnym spędzeniu Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.