POMOC W CZASIE EPIDEMII

W Wielki Piątek nasi najmłodsi Mieszkańcy Gminy dostali pierwsze słodkie niespodzianki od Wielkanocnego Zajączka. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa rozpoczęli dostarczanie słodkich upominków i będą kontynuować wizyty po Świętach Wielkanocnych. Odwiedzają rodziny z dziećmi, które spełniają następujące kryteria:

  • - objęte są wsparciem asystentów rodziny,
  • - przyznane zostały decyzją administracyjną bezpłatne posiłki w szkole,
  • - posiadają dzieci z niepełnosprawnością,
  • - rodziny wielodzietne, które posiadają uprawnienia do świadczeń rodzinnych.

Do powyższego programu przyznawania paczek zakwalifikowano 150 rodzin z 400 dziećmi z Naszej Gminy.
Cała akcja nie byłaby możliwa gdyby nie Polski Czerwony Krzyż - Oddział Rejonowy w Ostrołęce, który przekazał nam bezpłatnie słodkie upominki. Jesteśmy również wdzięczni żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy ochoczo dostarczyli paczki do naszej gminy, oraz firmie Stora Enso POLAND S.A. która przekazała torby (również bezpłatnie), w których przekazywane są „zajączki” dla naszych najmłodszych mieszkańców. W tak trudnych chwilach bardzo się cieszymy, że choć w taki sposób możemy wywołać uśmiech na twarzach dzieci i przy okazji wesprzeć rodziny w czasie epidemii.