Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie uprzejmie informuje, że w dniu 25 maja 2021 r. została ogłoszona ustawa z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (poz.952).

Nowelizacja ta wprowadza szereg zmian, takich jak:

  • Wszystkie aktywne Karty Dużej Rodziny uzyskują formę elektroniczną.
  • Każdy posiadacz aktywnej katy ( niezależnie, czy posiada Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu) będzie mógł ją wyświetlić w aplikacji mObywatel.
  • Osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel (np. cudzoziemcy), będą musieli pozostać przy karcie tradycyjnej.
  • Gmina z urzędu bezpłatnie przyzna Karty tradycyjne osobom, o których mowa w art. 5 pkt. 2 lub 3 ustawy o Karcie Dużej Rodziny jeśli osoby te miały przyznaną wyłącznie elektroniczną formę Karty.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lelisie pod nr tel. /29/ 761-19-95 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:45 do 15:30 lub drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..