DOBRY START

Program Dobry Start 300+ wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny

ZUS przyznaje świadczenie 300+ w ramach rządowego programu Dobry Start

Wnioski o 300+ na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 r. Podobnie jak w zeszłym roku wnioski można składać wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem:

  • Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – każdy z wnioskodawców,
  • systemu bankowości elektronicznej – wyłącznie rodzic dziecka,
  • portalu Emp@tia – każdy z wnioskodawców.

Świadczenie zostanie wypłacone na rachunek bankowy wskazany we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przekazania informacji o przyznaniu świadczenia.

DOBRY START

W dniu 9 lipca 2021 r. w mobilnym punkcie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie pracownicy Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Płocku przyjmowali wnioski w ramach świadczenia „Dobry Start”.
Rodziny korzystające z pomocy naszego Ośrodka mające problemy z obsługą informatyczną programów oraz z dostępem do Internetu mogły skorzystać ze wsparcia pracowników ZUS i OPS.
Dzięki zaangażowaniu Oddziału ZUS w Płocku i OPS w Lelisie, rodziny objęte wsparciem naszego Ośrodka otrzymają świadczenie „Dobry Start” w krótkim czasie.
W przyszłości z myślą o naszych klientach będziemy realizować takie działania.

INFORMACJA

Od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje rządowy program „Dobry Start”  300+, który jest wsparciem dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Wszystkie informacje nt. programu oraz materiały do pobrania i instrukcje jak złożyć wniosek - dla rodzica, dyrektora placówki opiekuńczej, opiekuna czy dorosłego ucznia znajdują się na naszej stronie internetowej www.zus.pl pod adresem  Program Dobry Start - ZUS

PROGRAM DOBRY START