PROGRAM OPIEKA WYTCHNIENIOWA - EDYCJA 2023

opieka wytchnieniowa 2023

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie planuje przystąpić do realizacji Programów
„Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023
„Opieka Wytchnieniowa” - edycja 2023
finansowanych są ze środków Funduszu Solidarnościowego

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023 skierowany jest do osób niepełnosprawnych w celu wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym:

  1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  2. osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczenie traktowane na równi z wymienionymi, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.).

Program „Opieka Wytchnieniowa” - edycja 2023 skierowany jest do opiekunów osób niepełnosprawnych sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  2. osobami niepełnosprawnymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.), – poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Osoby zainteresowane, które chciałyby  skorzystać z programów proszone są o kontakt z Panią Iwoną Nasiadka pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie (29) 761 19 94

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 08.11.2022 r. osobiście, telefoniczne pod numerem telefonu (29) 761 19 94 w godz. od 800 do 1530 lub poprzez kontakt e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zgłoszenia osób zainteresowanych tą formą wsparcia umożliwi nam właściwe oszacowanie potrzeb wśród mieszkańców Gminy Lelis i złożenie odpowiedniego wniosku.